Koszty dostawy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów korzystamy z nowoczesnych rozwiązań dostaw naszych przesyłek. Spośród wielu dostępnych wybraliśmy do Państwa poniższych dostawców:

 

1. Paczkomaty InPost.
Przesyłki do paczkomatów Inpost to coraz bardziej popularna forma dostawy. Każdy z Paczkomatów wyposażony jest w panel sterowania, który może być dotykowy lub z przyciskami. Dzięki komunikatom pojawiającym się na ekranie, krok po kroku, poprowadzą Cię jak będziesz odbierał przesyłki.

 

Aktualnie każda maszyna została wyposażona w czytnik kart płatniczych i tak bezpiecznie dokonasz płatności w paczkomacie.

 

Aby odbieranie przesyłek było jeszcze szybsze i łatwiejsze, w wielu maszynach pod ekranem znajduje się czytnik kodów QR. Oznaczony on jest żółto-czarnym symbolem oka. Pamiętajcie, że czytnik najlepiej działa gdy kod skanowany jest z odległości ok. 20cm.

 

W każdym Paczkomacie są trzy różne gabaryty skrytek, które są dostosowane do wymiarów przesyłek:

  • rozmiar A: 8 x 38 x 64 cm
  • rozmiar B: 19 x 38 x 64 cm
  • rozmiar C: 41 x 38 x 64 cm

 

Maksymalna waga przesyłki do paczkomatu wynosi 25 kg.

 

Aby zachować bezpieczeństwo zarówno klientów jak i ich przesyłek każdy z Paczkomatów jest monitorowany.

 

Cennik:

Rozmiar skrytki / Wymiar Koszt dostawy
A / 8 x 38 x 64 cm 13 zł
B / 19 x 38 x 64 cm 13 zł
C / 41 x 38 x 64 cm 13 zł

 

 

2. Przesyłka kurierska, przesyłka kurierska pobraniowa. 
Przesyłki kurierskie powierzyliśmy firmie kurierskiej DHL wybierając rodzaj usługi INPOST Kurier Standard. Towary nadawane firmą kurierską Inpost są zazwyczaj na miejscu 1 dzień roboczy od nadania (ok 98% przesyłek trafia do adresata na dzień następny).

 

Cennik:

Waga Koszt Dostawy Pobranie
Paczka do 31 kg 13 zł +8 zł

 

Każda przesyłka jest ubezpieczona na wypadek uszkodzenia w trakcie transportu. W momencie odbioru przesyłki należy sprawdzić jej stan i zawartość w obecności osoby doręczającej paczkę. Kurier powinien mieć przy sobie protokół szkody, który należy spisać w przypadku stwierdzenia uszkodzeń w przesyłce, próby jej otwarcia, lub niekompletnej przesyłki.

 

W przypadku dostawy do paczkomatu również należy sprawdzić paczkę przy paczkomacie kierując się w stronę kamery zainstalowanej na urządzeniu – na monitorze pojawiają się odpowiednie wskazówki jak dokonać tej czynności.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP kurierzy mają obowiązek dostawy przesyłki „pod drzwi” tylko jeśli jej łączna waga nie przekracza 30 kg. Cięższe przesyłki mogą zostać dostarczone w tzw. systemie „burta-burta” czyli zostać wypakowane lub pozostawione do odbioru na aucie dostawcy o czym kurier powinien każdorazowo poinformować odbiorcę paczki.